ПАРЄ відкриває осінню сесію. Розглядатимуть питання репресій в Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2021, 10:58
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2021, 10:58

Сьогодні, 27 вересня відкривається осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) яка продовжиться до 30 вересня. Сесія зосереджена на праві на здорове довкілля, клімат та міграцію.

Як писали Qirim news, Україною було подано запит на проведення дебатів про політичні переслідування корінних народів у Криму з боку Росії.

Його надіслали після нової хвилі обшуків, затримань і арештів кримських татар на півострові. Серед заарештованих — кримськотатарський активіст і політик Наріман Джелял.

На сесії заслухають щонайменше сім доповідей. Зокрема, про ситуацію в Афганістані, наслідки конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, питання міграційного тиску на кордонах Литви, Латвії і Польщі з Білоруссю, про кіберзлочинність щодо посиленого співробітництва.

Також сьогодні буде вручена премію з прав людини імені Вацлава Гавела за 2021 рік, яка присуджується за видатну діяльність у громадському суспільстві із захисту прав людини. Окрім того, Асамблея обговорить питання про гендерну представленість у своїх лавах, а також керівні принципи щодо парламентських імунітетів, якими користуються члени Парламентської асамблеї.

Раніше керівник постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева розповіла, що звіт генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчіновіч-Бурич щодо нещодавніх репресій в окупованому Криму буде презентований скоріше за все в січні 2022 року.