«Перебуваю тут за свою віру»: кримськотатарський в'язень Кремля п'ятий рік зустрічає свій день народження в ув'язненні

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
19 Серпня 2021, 17:14
Асіф АлієвQHA
19 Серпня 2021, 17:14

Сьогодні, 19 серпня, виповнюється 41 рік політв'язню Емілю Джемаденову з окупованого Росією Сімферополя.

Як повідомила «Кримській солідарності» дружина в'язня Кремля Ліана Джемаденова, вона з дітьми щороку намагається зробити у день народження чоловіка приємне, відправляючи до цього дня листи, малюнки та листівки з побажаннями.

Джемаденов нині перебуває у в'язниці на Уралі на відстані у 2500 км від рідного дому.

Коли в червні я була на тривалому побаченні у Еміля, він сказав такі слова: «Коли віряни будуть входити в Сади Рая, у них запитають: «Чи пам'ятаєте ви про свої випробування?». Вони дадуть відповідь: «Ні, не пам'ятаємо». Коли невірні будуть входити в Пекло, у них запитають: «Чи пам'ятаєте ви про своє прекрасне мирське життя?». Вони дадуть відповідь: «Ні, не пам'ятаємо». Тому Еміль сказав: «Перебуваю я тут за свою віру, випробування нам дано Всевишнім і скільки мені наказано, стільки я буду тут», — поділилася дружина в'язня.

⚡️ЭМИЛЬ ДЖЕМАДЕНОВПолитзаключённому Эмилю Джемаденову из Симферополя сегодня исполняется 41 год. 12 октября 2016...

Posted by Крымская солидарность on Wednesday, August 18, 2021

В'язень Кремля Джемаденов — житель села Кам'янка Сімферопольського району. У жовтні 2016 року його, а також чотирьох інших кримських татар, затримали російські силовики, звинувативши в причетності до «Хізб ут-Тахрір» («перша сімферопольська група»).

18 червня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив Еміля Джемаденова і ще одного фігуранта у «справі Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» Айдера Саледінова до 12 років суворого режиму. Трьох інших кримських татар засудили до таких термінів позбавлення волі в колонії суворого режиму: Теймура Абдуллаєва до 17 років позбавлення волі, визнавши його «організатором діяльності терористичної організації», Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років.

У грудні 2019 року Верховний суд РФ скоротив всім фігурантам «справи» термін позбавлення волі за все на півроку. Агентство «Кримські новини» у квітні 2020 року опублікувало інтерв'ю з дружиною політв'язня, яка розповіла детально про обшук у сім'ї Джемаденових, взаємодопомогу кримських татар і надію на Всевишнього.