Перед зустріччю з Путіним Діаспора кримських татар звернулася до Ердогана

Новини України та світу
Анна Артемова
28 Вересня 2021, 08:44
CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN, CUMHURBASKANLIGI KULLIYESI'NDE YAKLASIK 3 SAAT SUREN KABINE TOPLANTISININ ARDINDAN ACIKLAMALARDA BULUNDU. FOTO-ANKARA-DHA
Анна Артемова
28 Вересня 2021, 08:44

Платформа кримськотатарських організацій Туреччини опублікувала відкритий лист президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану перед його візитом до Росії, повідомляють Qirim.news

Пане Президенте, ми з повагою вітаємо вас від імені неурядових організацій, назви яких вказані нижче, що представляють мільйони кримських татар, які проживають в Туреччині. Цей відкритий лист підготовлено цими організаціями, щоб висловити почуття і думки кримськотатарського народу перед вашою поїздкою в Російську Федерацію, - наголошується в зверненні.

У тексті зазначено, наскільки важливими є цінності незалежної Турецької Республіки для Тюркського і ісламського світу.

Пане Президенте, ми, кримські татари, завжди були працьовитими, чесними і відданими державі людьми. Ми були раді витратити розумову і фізичну енергію на нашу державу. Коли це було необхідно, ми без вагань приносили в жертву все для нашої великої держави, і в майбутньому ми не перестанемо цього робити. Ми пишемо цього листа з розумінням того, що таке незалежна Турецька Республіка, а також цінності, які ця держава представляє для Тюркського і ісламського світу, для пригноблених людей і пригноблених народів, а також навіть для всього людства.

У відкритому листі Ердогана закликали звернути увагу на ту агресію, яку здійснює Росія проти кримських татар.

Пане Президенте, сьогодні відносно кримських татар в Криму проводиться політика тиску і придушення. Наші національні і релігійні інститути намагаються знищити. Національним лідерам народу заборонений в'їзд до Криму, обрані народом демократичним шляхом органи самоврядування кримських татар забороняються. Кілька тижнів тому одному з наших молодих лідерів та першому заступнику глави Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу разом з групою його друзів були пред'явлені необґрунтовані звинувачення, а потім вони були заарештовані. Наших людей хочуть таким чином залякати і змусити емігрувати з Криму. Крим хочуть очистити від його основних елементів: Тюрків і Мусульман. Кримськотатарську цивілізацію, яка є найбільш тендітною частиною тюрксько-ісламської цивілізації, і самобутність нашого народу намагаються відібрати у нас силою. Наші друзі, брати і співвітчизники, які всіма силами пручаються цій жорстокості, з надією в своїх серцях чекають, щоб їм була надана будь-яка допомога.

Під листом підписалися: Платформа кримськотатарських організацій Туреччини, Асоціації кримських татар: Адана, Чанаккале, Емірьякуп, Ескішехір, Етимесгут, Ізмір, Аладжа, Амасья, Балікесір, Балликпинар, Бандирма, Бурса, Джейхан, Дюздже, Чаталджа, Чифтликкей, Чорлу, Едірне, Гебзе, Стамбул, Стамбул Анатолійське відділення, Каледжіккая, Кечиорен, Кириккалє, Коджаелі, Коньія, Манавгат, Мерсін, Невшехир, Сунгурлу, Тойдемір, Полатлт, Сакарья, Ялова. А також Фонд Емель Крим, жіноча ініціатива Шефіки Гаспринської, Кримський фонд розвитку, Представництво Кримського фонду розвитку в Афьонкарахисарі, Анкарі, Бурсі, Ескішехір, Стамбулі та ін.

Нагадаємо, 29 вересня Реджеп Ердоган і президент Росії Володимир Путін проведуть переговори в Сочі.