«Передбачена можливість встановлення округів для тих людей, які залишилися на тимчасово окупованих територіях. Але сепаратизму не буде», - Стефанчук про можливий референдум щодо статусу Криму і Донбасу

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 16:26
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 16:26

Будь-яке проведення референдуму повинно відбуватися в межах і спосіб, передбачені законом України про Всеукраїнський референдум. Про це на брифінгу в Верховній Раді сказав спікер парламенту Руслан Стефанчук, коментуючи можливе проведення референдуму про статус Донбасу та Криму. Він зазначив, що в законі чітко прописані всі процедури, пов'язані з всеукраїнським референдумом.

Що таке референдум за народною ініціативою, що таке референдум, який проводиться президентом України, що таке референдум, який проводиться за ініціативи ВРУ, там все абсолютно чітко прописане. Тому будь-яке питання, яке відповідає всім вимогам, передбаченим законом України про всеукраїнський референдум, яке набере підтримку три мільйони голосів, може бути винесене на референдум, - сказав Стефанчук.


Також, коментуючи питання участі в ймовірному референдумі жителів окупованих територій, спікер зауважив, що якщо референдум є всеукраїнським, в ньому бере участь вся Україна. Тому має бути врахована думка кожного українця, незважаючи на те, де він проживає.

Тому всі питання, які вирішуються, це питання України. Не окремо тимчасово окупованих територій, ні Криму, ні Донбасу, це питання всієї України. Тому, мені здається, абсолютно логічно, що, якщо ці питання будуть ставитися, то думку по них має висловлювати вся Україна. В тому числі й люди, які вимушені були покинути тимчасово окуповані території, покинути АР Крим і знаходити своє пристанище в теперішній Україні. Їхня думка теж буде врахована, - підкреслив Стефанчук.

Зокрема, за словами спікера, в законі про референдум передбачена можливість встановлення округів для тих людей, які залишилися на окупованих територіях.

Вони можуть приїхати на підконтрольну владі України територію і проголосувати. Але сепаратизму в державі не буде. Не буде так, що одна територія України буде вирішувати долю України, - наголосив голова ВРУ.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що не виключає можливості проведення референдуму щодо статусу окупованих територій ОРДЛО та Криму.