Перехід на латиницю покращить "культурну комунікацію" кримських татар - Сейтяг'яєв

Новини України та світу
Анна Артемова
17 Вересня 2021, 07:42
Фото: Олександр Хоменко
Анна Артемова
17 Вересня 2021, 07:42

Затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латиниці дасть можливість поліпшити процес налагодження комунікації кримських татар в культурній сфере. Таку думку в коментарі агентству "Кримські новини" висловив науковий співробітник Інституту сходознавства імені А. Кримського Національної академії наук України Н. Сейтяг'яєв.

Перехід на латиницю означає можливість покращити налагодження не просто комунікації (вона і так є у нашого народу), а саме культурної комунікації, - сказав науковий співробітник.

Він зазначив, що такий перехід буде сприяти зближенню з тюркськими народами.

Це більше цивілізаційний вибір і прагнення бути ближче до інших тюркських народів - долучитися до досягнень інших тюркських народів. Крім того, так вийшло, що кримські татари - це не тільки ті люди, які живуть в Криму, але і ті, які живуть за межами півострова. Питання комунікації важливе для нас, тому що велика частина нашого народу живе в Туреччині, яка використовує латиницю, менша частина - в Румунії і Болгарії, і вони також користуються латинської писемністю, - додав Сейтяг'яєв.

Нагадаємо, урядовий комітет підтримав затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки