«Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона», - у Зеленського пояснили продовження воєнного стану відразу на три місяці

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Травня 2022, 12:43
Фото: пресслужа партії "Слуга Народу"
Ліна Тимошина
19 Травня 2022, 12:43

Будь-який контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Тому Президент пропонує продовжити воєнний стан відразу на 3 місяці. Про це під час телемарафону єдиних новин заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», представник Президента в Конституційному Суді України Федір Веніславський, повідомляє пресслужба «Слуги Народу».

З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо, – констатував Веніславський.

За його словами, є ще і юридична складова такого рішення. Коли Президент вводить правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.

Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан, – пояснив депутат.

Як повідомляли QIRIM.News, 18 травня Президент України Володимир Зеенський запропонував парламенту продовжити строк дії воєнного стану на 90 днів та проведення загальної мобілізації в Україні. Відповідні законопроєкти зареєстрували у Верховній Раді.