«Переконався у небезпеці так званого лікування» — адвокат навідав Гафарова у СІЗО

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Липня 2021, 19:08
Джеміль Гафаров
Ірина Требунських
06 Липня 2021, 19:08

У російському СІЗО-5 у Ростові-на-Дону продовжують ігнорувати потребу політв’язня, фігуранта «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова у медичній допомозі. Про це розповів адвокат Ріфат Яхін, який відвідав кримського татарина у СІЗО.

Адвокат нагадав, що Гафарову вже 59 років і що він має інвалідність другої групи.

Жахнувся його розповіді про умови утримання і псевдолікування в тюремній лікарні, де йому стало ще гірше. Переконався ще раз в марності, абсолютній непотрібності і високому ступені небезпеки «медицини» пенітенціарної системи, — написав правозахисник.

Яхін уточнив, що медичні працівники в російському слідчому ізоляторі продовжують ретельно приховувати справжню картину про стан здоров'я політв’язня як від нього самого, так і від його адвоката. Вони не видають ніяких документів за результатами обстежень, що суперечить закону Росії.

«В адміністрацію тюремної лікарні подано відповідну письмову вимогу з попередженням про подачу адміністративного позову», — додав Яхін.

Нагадаємо, що у Джеміля Гафарова, Сервета Газієва та Ерфана Османова в російському СІЗО виявили коронавірусну інфекцію.

Перед цим кримських татар Джеміля Гафарова і Сервета Газієва, які є фігурантами «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», окупанти доправили у міжобласну туберкульозну лікарню №19 у Ростові-на-Дону (Росія).

Як повідомляли «Кримські новини», 30 березня політв'язень Джеміль Гафаров під час «судового» засідання заявив про відмову від призначених окупантами «адвокатів». Сервет Газієв, Алим КарімовСейран Муртаза і Ерфан Османов підтримали колективне рішення.