«Перепис - це маніпуляція цифрами», - ветеран кримськотатарського національного руху Джеппаров

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
21 Жовтня 2021, 17:15
Асіф АлієвQHA
21 Жовтня 2021, 17:15

Всеросійський перепис, який проходить в тому числі в Криму необхідний для маніпуляцій цифрами.

Про це інформаційному агентству QIRIM.News повідомив правозахисник з Криму, ветеран кримськотатарського національного руху, один з ініціаторів створення «Кримської солідарності» Абдурешит Джеппаров.

Він висловив сумніви, що перепис буде відзначати точну чисельність того чи іншого народу на півострові.

«Вони покажуть цифри, які їм потрібні та покажуть, що нас, кримських татар якийсь мізерна кількість на півострові. Хоча торік звучала інформація від компетентних людей, що чисельність кримських татар нині становить 525 тисяч осіб », - сказав Джеппаров.

Відзначимо, перепис населення у РФ і в окупованому нею Криму розпочалася 15 жовтня. Вона відбудеться 14 листопада 2021 року. Як переписувачів в Криму працюватимуть близько 4 тисяч осіб. Завдання кожного з них - обійти 550 домоволодінь і переписати проживають в них людей. Серед 23 питань, які будуть задаватися кримчанам, буде про їхню національність, володіння мовами, віці, тощо.

Раніше народний депутат Рустем Умєров заявив, що російська перепис може мати небезпечні наслідки у тимчасово окупованому Криму. Зокрема, буде набагато легше буде складати списки неугодних, відстежувати, хто уникнув примусової паспортизації та залишив собі громадянство України, хто має тісні зв'язки з материковою Україною,а такж співвідношення національностей на півострові.