«Переслідування уйгурів у Китаї — це геноцид» — Помпео

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2021, 18:44
Фото:
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2021, 18:44

Держсекретар США Майк Помпео назвав геноцидом переслідування уйгурського населення в Китаї.

Про це йдеться на сайті Держдепу.

Помпео зазначив, що принаймні з березня 2017 року Китайська Народна Республіка (КНР) під керівництвом і контролем комуністичної партії Китаю (КПК) скоювала злочини проти людяності — переважно мусульманського уйгурського населення.

Ці злочини тривають і включають: жорстоке позбавлення фізичної свободи більше мільйона цивільних осіб, примусову стерилізацію, тортури великого кількості довільно затриманих, примусову працю і введення драконівських обмежень на свободу віросповідання, слова і пересування, — заявив голова Держдепу.

Він зазначив, що Нюрнберзькі трибунали після Другої світової війни притягли до відповідальності винних за такі злочини проти людяності, які сьогодні відбуваються в провінції Сіньцзян, де живуть уйгури.

Після ретельного вивчення наявних фактів я визначив, що КНР під керівництвом і контролем КПК вчинила геноцид проти переважно мусульманських уйгурів та інших етнічних і релігійних меншин у Сіньцзяні. Я вважаю, що цей геноцид триває, і що ми є свідками систематичної спроби знищити уйгурів з боку китайського партійної держави, — сказав Помпео. 

За його словами, влада Китаю чітко дала зрозуміти, що вона бере участь в примусовій асиміляції і, в кінцевому підсумку, знищення уйгурів. США закликали КНР негайно звільнити всіх затриманих осіб і скасувати свою систему інтернування, табори для затриманих, припинити домашній арешт і використання примусової праці у відношенні уйгурів.

Помпео зазначив, що комуністичний режим має припинити примусові заходи з контролю за уйгурським населенням, включаючи примусову стерилізацію та аборти, обмеження народжуваності та вилучення дітей з їхніх сімей.

КНР має покласти край тортурам і жорстокому поводженню у місцях позбавлення волі уйгурів та інших членів релігійних і етнічних меншин у Сіньцзяні, а також в інших регіонах Китаю і надати уйгурам та іншим переслідуваним меншинам свободу переміщення і право на еміграцію, — йдеться у заяві.

Американський чиновник назвав дії влади «звірством» і додав, що, якщо комуністичній партії Китаю буде дозволено здійснювати геноцид і злочини проти людяності та власного народу, «уявіть, що вона заохочуватиме робити з вільним світом у не настільки віддаленому майбутньому».

Нагадаємо, у травні 2020 року США внесли до «чорного списку» 33 китайські компанії і організації через утиски прав уйгурів. До цього санкційного списку додали одну державну установу і вісім компаній.

За даними правозахисної організації Human Right Watch у так званих «таборах перевиховання» у Сіньцзяні на заході Китаю тримають більше мільйона чоловік, переважно уйгури — представники мусульманського народу тюркського походження.

Раніше в інтернеті з'явилося відео з нелюдськими умовами тримання уйгурів в Китаї у так званому «таборі перевиховання».