Переслідування українського активіста в Криму: за державну зраду заочно судитимуть окупаційну суддю

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 12:42
Ліна Тимошина
13 Грудня 2021, 12:42

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя в скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційної судді «Верховного суду Республіки Крим». Про це повідомили у відомстві.
Дії обвинуваченої кваліфіковано як державна зрада. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до окупації півострова обвинувачена займала посаду судді Апеляційного суду АР Крим, а у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України та перейшла на службу до незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим Російської Федерації», - йдеться у повідомленні.


Обвинувачена надавала допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ.

Зокрема, «суддя» залишила скаргу адвоката українського активіста на незаконне продовження строку його тримання під вартою, без задоволення. Йдеться про кримського активіста, якого було незаконно засуджено на території окупованого півострова за, нібито, нанесення тілесних ушкоджень співробітнику спецпідрозділу «Беркут» у м. Києві під час Революції Гідності, - деталізували в прокуратурі.

Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачена сприяла державі-окупанту та окупаційним органам влади у проведенні підривної діяльності проти України.

Як повідомляють джерела QIRIM.News, йдеться про "суддю" Федорову Тетяну Павлівну, яка причетна до переслідування Олександра Костенка.

Як повідомляли QIRIM.News, 24 листопада Прокуратурою автономної Республіки Крим розпочато кримінальне провадження за фактом масових незаконних затримань кримських татар в окупованому Криму у Сімферополі, 23 листопада.