Перевезення українських дітей до Криму: за колабораціонізм судитимуть чергову підприємницю

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 14:10
Фото: пресслужба прокуратури АР Крим
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 14:10

Прокуратура Автономної Республіки Крим скерувала до суду обвинувальний акт щодо підприємиці, яка уклала контракт з ворогом про перевезення українських дітей з різних тимчасово окупованих регіонів України до Криму.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Її дії кваліфіковано за фактом колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі, - йдеться у повідомленні.

Під час повномасштабного вторгнення, у 2022 році, підозрювана як керівниця суб’єкту господарювання, створеного за російським законодавством, уклала контракт з окупаційною адміністрацією кримського університету щодо перевезення тисячі українських дітей з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до Криму.

За свої «послуги», надані агресору, вона отримала понад 15 млн рублів (майже 7 млн грн), - зазначили у прокуратурі АР Крим.

Як повідомляли QIRIM.News, у квітні Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя повідомила про підозру підприємиці, яка уклала з державою-окупантом договір щодо перевезення на територію Криму 1000 дітей.