Перше судно з кукурудзою, яке відбуло з порту Одеси до Лівану в рамках «зернової угоди», прибуде до Стамбула 2 серпня

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Серпня 2022, 10:34
Ліна Тимошина
01 Серпня 2022, 10:34

Перше судно з кукурудзою, яке відбуло з порту Одеси в рамках «зернової угоди», прибуде до Стамбула у вівторок, 2 серпня. Про це повідомили у понеділок у Міністерстві національної оборони Туреччини, пише агентство Анадолу.

Згідно з повідомленням відомства, судно під назвою Razoni тримає курс з Одеси до ліванського порту Триполі. Після контролю біля берегів турецького мегаполіса судно продовжить курс до Лівану, зазначили у відомстві, - повідомляє агентство.

Раніше агентство повідомило, що перше судно з кукурудзою відповідно до домовленостей про постачання зерна вирушило з одеського порту до Лівану о 08.30 за місцевим часом.

Суховантаж Razoni під прапором Сьєрра-Леоне, завантажений кукурудзою, вирушить до Лівану, уточнили в Міністерстві, - пише агентство.

За його інформацією, слідом за цим першим судном, яке здійснюватиме перевезення в рамках Ініціативи «Безпечне відвантаження зерна та продуктів харчування з українських портів», підписаного між Туреччиною, Російською Федерацією, Україною та ООН 22 липня 2022 року, планується відплиття й інших суден у рамках встановлених коридорів та процедур, зазначили в оборонному відомстві.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 липня у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.