Перші цивільні судна скористалися коридором у напрямку українських портів, - Кубраков

Новини України та світу
Шевчук Микола
16 Вересня 2023, 16:55
ФОТО: Facebook-сторінка Олександра Кубракова
Шевчук Микола
16 Вересня 2023, 16:55

Перші цивільні судна скористалися тимчасовим коридором у напрямку до українських портів.

Про це повідомив Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Після використання тимчасового коридору для виходу заблокованих через російську агресію суден з портів Одеси, Чорноморська та Південного балкери RESILIENT AFRICA та AROYAT підтвердили готовність скористатися маршрутом на вхід до порту Чорноморськ під завантаження майже 20 тис тонн пшениці для країн Африки та Азіі. Судна знаходяться під прапором Палау, а їх екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту та України, - написав він.

Він також вказав, що раніше встановлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор використовувався для евакуації, суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення.

Так, з 15 серпня тимчасовим коридором скористалось 5 суден: контейнеровоз JOSEPH SCHULTE, балкери PRIMUS, ANNA-THERESA, OCEAN COURTESY та PUMA.

Як повідомляли QIRIM.News, перше судно скористалося тимчасовим коридором для торговельних суден і вийшло з порту Одеси.

Після зриву Зернової угоди, окупанти вдалися до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту. Разом з тим, спостерігаються інформаційні спекуляції та спроби провокацій у Чорному морі для впливу на рух суден до українських портів.