Перший у світі: Ізраїль заборонив продаж виробів з хутра

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Червня 2021, 16:52
Хельга Полтавка
11 Червня 2021, 16:52

Міністерка захисту довкілля Ізраїлю Ґіла Ґамліель підписала постанову, якою заборонила продаж натурального хутра — це перший у світі випадок повної заборони торгівлі хутром.

Про це повідомляє організація PETA, що займається боротьбою за права тварин.

Заборона набуде чинності у грудні 2021 року, — йдеться у повідомленні.

При цьому в країні, як і раніше, можна використовувати хутро в наукових, освітніх цілях, а також з релігійною метою.

Ізраїльська зоозахисна організація Animals Now назвала це рішення «історичною віхою», яке призведе до порятунку «незліченної кількості тварин від пекла хутряної промисловості». За даними організації, заборону на продаж хутра підтримують 86% жителів Ізраїлю.

Хутряна індустрія є причиною загибелі сотень мільйонів тварин у всьому світі й приносить невимовну жорстокість і страждання. Використання шкіри і хутра дикої природи в модній індустрії аморально і, безумовно, надмірно, — сказала Ґамліель.

Міжнародна коаліція у боротьбі з хутром (IAFC) просувала заборона на продаж хутра в Ізраїлі з 2009 року.

Серед схожих прикладів є штат Каліфорнія у США, який у 2019 році також заборонив продаж нових виробів з хутра. 

Попри те, що країни у світі намагаються регулювати використання натурального хутра, жодна не запроваджувала заборону на національному рівні.

Нагадаємо, чимало країни Європи, зокрема Чехія, Сербія або Бельгія, запровадили заборону на роботу хутряних ферм. Деякі країни забороняють окремі види хутра, як-от Індія вчинила з хутром морського котика.