Петиція за перейменування вулиці на честь Геннадія Афанасьєва набрала необхідні голоси для розгляду

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 16:23
Ліна Тимошина
31 Травня 2023, 16:23

Петиція за перейменування в Києві вулиці Костянтина Заслонова на вулицю Геннадія Афанасьєва - колишнього бранця Кремля, військовослужбовця ЗСУ, набрала понад 6 тисяч голосів та направлена на розгляд.

Про це повідомляє Об'єднання родичів політв'язнів Кремля.

Як повідомляли QIRIM.News, була створена петиція для вшанування пам'яті Геннадія Афанасьєва - колишнього бранця Кремля, військовослужбовця ЗСУ, який загинув, захищаючи Україну. Зокрема, йдеться про перейменування вулиці Костянтина Заслонова на честь Геннадія Афанасьєва.

Як повідомляли QIRIM.News, ще у 2014 році Геннадій Афанасьєв виступив проти російської окупації, за що його затримали співробітники фсб у Сімферополі за нібито “підготовку терактів”. Тортурами його змусили дати фальшиві свідчення проти Олега Сенцова, однак на засіданні окупаційного суду він відмовився від “зізнань” і розповів про катування. Завдяки Афанасьєву про подробиці знущань окупантів над цивільним населенням стало відомо широкому загалу. У 2016 році Україні вдалося звільнити політв’язня у рамках взаємного обміну.

На волі Афанасьєв написав книгу про своє життя в незаконному ув'язненні, одружився, став батьком. Він продовжував боротися за звільнення українських політв’язнів в окупованому Криму та в росії. У перший день повномасштабного вторгнення кримчанин долучився до лав ЗСУ й боронив Україну на полі бою. Так у складі 130-го батальйону ТРО 241-ої бригади з’явився “Тор”. Воїн бився з окупантами на Луганському напрямку. Про загибель Геннадія стало відомо 21 грудня 2022 року.

Як повідомляли QIRIM.News, у Києві провели вечір пам'яті колишнього бранця Кремля, кримчанина та військовослужбовця Геннадія Афанасьєва. Під час заходу презентували написану Афанасьєвим книжку “Піднятися після падіння”. В її основі спогади про перебування у російській в’язниці.