Під час незаконних розкопок у Севастополі окупанти знайшли унікальні артефакти

Новини
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 18:06
Хельга Полтавка
19 Листопада 2020, 18:06

Під час незаконних археологічних розкопок на мисі Кришталевому в окупованому Севастополі росіяни виявили велику гончарну майстерню IV-III століть до нашої ери з печами для випалу і фрагментами кераміки.

Про це повідомляє так званий "Інститут археології РАН".

Найзначнішою знахідкою останнього тижня став великий керамічний виробничий комплекс. Археологи розчистили чотири печі розміром три на три метри для випалювання кераміки, складені з сирцевої цегли. У двох круглих печах випалювали посуд і амфори, а дві квадратні, ймовірно, використовували для випалу черепиці, — розповіли в "інституті".

Як зазначається, майстерня знаходилася на хорі Херсонеса (сільськогосподарської частини), приблизно за два кілометри від древнього міста.

Незаконні археологи підкреслили, що це надзвичайно рідкісна знахідка.

Гончарні виробництва, як правило, розташовувалися за межами міст через ризик виникнення пожеж. Через це вчені знаходять такі майстерні лише випадково. До цього гончарну піч елліністичного періоду археологи знаходили близько 70 років тому, у 50-і рр., за південною оборонною стіною Херсонеса, — йдеться у повідомленні.

За їхніми даними, в одній з круглих печей на мисі Кришталевому знайдені керамічні грузила для ткацьких верстатів з клеймами, в іншій — невеликий керамічний штамп для нанесення орнаменту на глиняні вироби. Біля печей виявлені кілька фрагментів бракованої черепиці та амфор.

Також неподалік розчистили майданчик шириною близько 10 метрів, вимощений фрагментами перепалених цегли і амфор.

Повідомляється, що виявлення таких великих гончарних комплексів елліністичного часу дозволяє говорити про високий рівень розвитку місцевого керамічного виробництва, про життя і побут населення Херсонеса. Виявити сліди гончарних виробництв за межею міста, на великій хорі Херсонеса, дуже складно.

Російські вчені додають, що на Кришталевому знайдено й інші об'єкти епохи еллінізму IV-III століть до нашої ери. Серед них:

  • відрізок древньої брукованої дороги;
  • господарські ями;
  • залишки кам'яних стін (ймовірно, на хорі Херсонеса перебувала велика антична садиба).

Окупанти заявляють, що розкопки на мисі Кришталевому не закінчені.

Відзначимо, що усі знайдені в окупованому Криму об’єкти ставляться на державний облік Росії, що являється пограбуванням та є незаконним.

Нагадаємо, розкопки почалися в лютому 2020 року. Раніше повідомлялося, що на Кришталевому знайдені залишки берегової батареї №8, яка захищала Севастополь в роки Кримської війни.

Як повідомляли «Кримські новини», росіяни також ведуть розкопки стародавнього поселення на місці будівництва водогону біля села Новомиколаївка в анексованому Криму.

Нагадаємо, МінТОТ опублікував список з 28 російських наукових і музейних установ, до яких будуть застосовані санкції внаслідок їхньої активної археологічної діяльності на території анексованого Криму.