«Під час обміну в Україну повернулися ті, хто катував людей в ОРДЛО» — Асєєв

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Березня 2020, 14:22
Ірина Требунських
02 Березня 2020, 14:22

Український журналіст Станіслав Асєєв, звільнений з полону в рамках обміну утримуваними особами між Києвом і фейковими «ДНР» і «ЛНР» 29 грудня, заявив, що в Україну повернулися двоє осіб, які катували полонених людей в ОРДЛО.

Асєєв написав у Facebook, що звільнений 29 грудня Євген Бражніков знущався з українських в'язнів у донецькій спецв'язниці «Ізоляція». «Про Євгена Бражнікова і Олексія Кускова (обидва били мене особисто і ламали всю нашу камеру восени 17-го) я також говорив президенту» — написав журналіст. За його словами, президенту повідомили в СБУ, що «Бражніковим займаються», але не було жодних допитів. Не було і відповідей на офіційний запит Асєєва.

Журналіст додав, що Кусков вже більше двох років перебуває на свободі в Україні, бо був звільнений під час обміну ще у 2017 році.

У Феофанії (мабуть, прийшов провідати свого друга Бражникова) зустрів мене на першому поверсі, ляснув по плечу і мило з посмішкою запитав: «Ну, як ти? Пам'ятаєш мене?». Пам'ятаю, Льоша, я нічого не забуду, — написав Асєєв про Кускова.

Посмотрите, пожалуйста, этот сюжет. Он - о "людях", которые вышли вместе с нами по обмену и участвовали как в...

Опубліковано Станиславом Асеевим Неділя, 1 березня 2020 р.

QHA media повідомляло, що відомий на весь світ донецький журналіст та блогер Станіслав Асєєв, який пробув у полоні 962 дні, повернувся в Україну в рамках обміну утримуваними особами між Києвом і «владою» фейкових «ДНР» і «ЛНР», яке відбулося на КПВВ «Майорське» в Донецькій області 29 грудня 2019 року.

Після російської агресії на сході України Асєєв вважав своїм журналістським обов'язком залишатися в окупованому Донецьку і займатися журналістською діяльністю. Він писав під псевдонімом Станіслав Васін.

У червні 2017 року стало відомо, що його затримало терористичне угруповання «ДНР» і звинуватило у шпигунстві на користь України. Пізніше бойовики примусили Асєєва в ефірі російського ТБ зізнатися у шпигунстві.