Під тиском ФСБ. Асан Ахтемов залишається під арештом до 23 січня 2022 року

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Жовтня 2021, 17:43
Асіф АлієвQHA
28 Жовтня 2021, 17:43

Підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовжив арешт кримськотатарському активісту Асану Ахтемову, затриманого в Криму на початку вересня.

В'язень Кремля пробуде у СІЗО до 23 січня 2022 року. Таким чином, суд задовольнив клопотання слідчого ФСБ про продовження терміну утримання під вартою.

Як заявив адвокат Асана Ахтемова — Рефат Юнус, слідство не представило «суду» переконливих доводів для того, щоб його підзахисний перебував під домашнім арештом.

«Як єдина підстава, що слідчий орган, пов'язує з необхідністю утримання під арештом Ахтемова - є тяжкість злочину, в якому звинувачується Асан. Слідство вважає, що Асан може сховатися від органів і перешкодити кримінальному провадженню», - розповів адвокат.

У суді Юнус зазначив, що Асан Ахтемов 50 днів перебував у карантинній камері сімферопольського СІЗО, і що кримський татарин подав скаргу на адміністрацію слідчого ізолятора за таке тривале і невиправдане перебування там.

Адвокат зазначив, що в камері на 12 осіб, куди перевели Асана, утримуються 18 осіб, проте умови там кращі, ніж у карантинній камері.

«Стан здоров'я в Асана покращується, і він має намір доводити свою невинність», - підсумував адвокат.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.

18 вересня окупанти посилили звинувачення політв'язню. Звинувачення перекваліфікували на більш тяжке за тією ж статтею, однак за частиною 2, статті 281 КК РФ ( «Диверсія, вчинена організованою групою осіб»). Дана частина кримінальної статті карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.