«Підготовка до проведення в Криму ще масштабніших репресій проти корінного кримськотатарського народу», - Чубаров про позбавлення адвокатського статусу трьох кримськотатарських юристів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 15:32
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 15:32

Позбавлення адвокатського статусу трьох кримськотатарських юристів є підготовкою до проведення в окупованому Криму ще масштабніших репресій проти кримських татар. Про це заявивголова Меджлісу Рефат Чубаров на сторінці у Фейсбук.

Очевидно, що це не лише помста російських окупантів адвокатам-кримським татарам, а й підготовка до проведення в Криму ще масштабних репресій проти корінного кримськотатарського народу, - написав Чубаров.

Він зазначив, що російські окупанти в одну мить позбавили професійного статусу одразу трьох кримськотатарських адвокатів - Лілю Гемеджі, Рустема Кямілєва та Назіма Шейхмамбетова.

Для окупованого росією Криму, де лише одиниці з-поміж наявних адвокатів наважуються захищати політв'язнів, більшість з яких є кримськими татарами, це дуже чутливий удар з боку російських загарбників, - наголосив голова Меджлісу.

На зображенні може бути: 3 людини та люди стоять
Фото: сторінка Фейсбук Рефата Чубарова

Як повідомляли QIRIM.News, адвокатська палата Чеченської Республіки за поданням управління міністерства Юстиції по Чеченській Республіці позбавила адвокатського статусу трьох адвокатів з окупованого Криму: Назима Шейхмамбетова, Рустема Кямілєва та Лілю Гемеджі.

Як писали QIRIM.News, Представництво Президента України в АР Крим вимагає від рф негайно зупинити хвилю репресій проти незалежних адвокатів та будь-які форми перешкоджання їхній професійній діяльності.