Підконтрольний Кремлю суд залишив під вартою Азіза Ахтемова - адвокат

Новини України та світу
Анна Артемова
24 Вересня 2021, 15:57
Адвокатки Ліля Гемеджі і Сафіє Шабанова. Фото: «Кримська солідарність»
Анна Артемова
24 Вересня 2021, 15:57

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму 24 вересня залишив у силі рішення суду першої інстанції про взяття під варту Азіза Ахтемова. Його - російське слідство підозрює нібито в «диверсії на газопроводі» під Сімферополем. Азіз Ахтемов залишиться під арештом до 2 листопада. Як повідомила адвокат Сафіє Шабанова, на свої умови утримання він не скаржиться.

Азіз почуває себе нормально. Не скаржиться на умови утримання. Каже, у нього все нормально. Його перевели в постійну камеру вже з карантинної. Каже, що в камері перебуває 7 осіб на 6 місць. Дуже переживає за своїх родичів, дуже переживає за свого батька. Я його заспокоїла, сказала, що батько вийшов вже і все нормально. Передає всім великий привіт, каже, щоб не переживали, особливо родичам говорить. Він скромний хлопець, каже, йому нічого не треба, - сказала Шабанова.

За її інформацією, Ахтемов розповів, що Наріман Джелял перебуває у спецблоці.

Про Нарімана Джелял сказав. Сказав, що він із них, із усіх трьох, перебуває у найгірших умовах. І по розмові зі своїми сусідами по камері він зрозумів, що та камера, в якій перебуває Наріман Джелял, - сира... Це спецблок. Йому важче, ніж їм, - сказала адвокат.

Нагадаємо, 24 вересня підконтрольний Росії Верховний суд Криму не задовольнив апеляційну скаргу захисту на постанову Київського районного суду Сімферополя про арешт Асана Ахтемова.

3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у п'яти кримських татар, а потім викрали їх. Серед них були перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемова, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов.