Підприємець із санкційного списку РНБО заявляє про тиск

Новини
Анвар Деркач
14 Грудня 2021, 17:40
Анвар Деркач
14 Грудня 2021, 17:40

Український бізнесмен дагестанського походження Аслан Мірзоєв, включений у травні поточного року до санкційного списку Ради національної безпеки і оборони (РНБО), заявляє про спробу тиску на нього за допомогою невмотивованих обшуків. Про це йдеться в заяві Мірзоєва, текст якого має в своєму розпорядженні QIRIM.News.

Зокрема, Мірзоєв повідомляє, що 10 грудня 2021 року будинок в Бориспільському районі Київської області, що належить йому, співробітники поліції Солом'янського райвідділу Києва обшукали в рамках провадження про шахрайство, яке він сам ініціював і в якому просив визнати себе потерпілим. Мірзоєв зазначає, що розслідування за його заявою не просувалося протягом трьох років. Проте після того, як він оскаржив у Верховному Суді указ Президента України про персональні санкції, він став об'єктом підвищеної уваги поліції у цьому провадженні.

Вважаю, що використовується зазначене розслідування з метою тиску на мене, щоб виправдати накладені на мене санкції, - йдеться у заяві Мірзоєва.

Він нагадав, що указом Президента щодо нього прийнято рішення про блокування активів, обмеження торгових операцій, а також низку інших обмежень його прав на території України, громадянином якої він є з моменту державотворення України. Мірзоєв наголосив, що під час ділових поїздок за межі України стикається з необґрунтованим затриманням на кілька годин у зоні прикордонного контролю.

Мірзоєв є власником низки українських компаній, які займаються дистрибуцією продуктів харчування, а також виробництвом будматеріалів.  

У травні Президент Володимир Зеленський підписав указ про санкції щодо близько 700 громадян Росії, Грузії, Азербайджану, Вірменії, Узбекистану, а також України. РНБО звинуватила їх у причетності до кримінальної діяльності. До списку санкцій РНБО також були включені добровольці, які воювали в зоні антитерористичної операції на Донбасі. Правозахисники неодноразово заявляли про порушення прав осіб без рішення суду обвинувачених у скоєнні протиправної діяльності. Понад вісімдесят осіб, внесених до списку санкцій РНБО оскаржили указ Президента у Верховному Суді (ВС) України. Досі ВС не ухвалив жодного рішення про відміну санкцій. СБУ заявляла, що не має відношення до запровадження санкцій проти іноземців та українців. Під час засідань Верховного Суду представники Кабінету Міністрів заявляли, що санкції ініціювало Міністерство внутрішніх справ.