Підтримка дій агресора та виправдовування війни проти України: прокуратура отримала дозвіл на заочне розслідування стосовно «кримської сенаторки»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
07 Грудня 2022, 08:21
Ліна Тимошина
07 Грудня 2022, 08:21

Прокуратура АР Крим і міста Севастополя отримала дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування (in absentia) відносно «кримської сенаторки» (раніше посада мала назву - член Ради Федерації РФ від окупаційної влади Республіки Крим).

Про це повідомила пресслужба прокуратури.

Таке рішення суду надає право на проведення досудового розслідування стосовно підозрюваної за її відсутності.

За даними слідства, підозрювана, після повномасштабного вторгнення РФ до України, неодноразово виступала на пропагандистських ресурсах країни-агресора. У своїх промовах публічно підтримувала незаконні дії РФ, спрямовані на підтримку війни в Україні, виправдовувала збройну агресію РФ проти України та здійснювала глорифікацію, тобто прославлення її учасників, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, у своїх виступах вона закликала до необхідності активізації «спецоперації», продовження вчинення російською армією воєнних злочинів та злочинів проти людяності на українській території, а також висловлювала вдячність «захисникам» та «визволителям».

Дії підозрюваної кваліфіковано як виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України) та колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України). Санкція за вказані злочини передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років, - зазначили у відомстві.