Після повномасштабного вторгнення процес зомбування дітей у Криму набрав ще більших обертів: до рядів «Юнармії» добровільно-примусово входять близько 29 тисяч дітей, - Поночовний

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Березня 2023, 11:21
фото: пресслужба Прокуратури АР Крим
Ліна Тимошина
21 Березня 2023, 11:21

Від початку окупації українського півострова росією, мілітаризація та примусова депортація (фактично викрадення) дітей у Криму має систематичний характер.

Про це в ефірі "Єдині новини" на телеканалі ICTV заявив керівник прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Ігор Поночовний, повідомляє пресслужба прокуратури АР Крим і міста Севастополя у Telegram.

З Криму розпочався весь цей процес, який окупанти тепер використовують на решті тимчасово окупованих територій України. Дітей привчають ідентифікувати себе громадянами росії і готують їх до захисту інтересів держави-окупанта. Після повномасштабного вторгнення ворога процес зомбування неповнолітніх набрав ще більших обертів. До рядів «Юнармії» у Криму добровільно-примусово входять близько 29 тисяч дітей. До кінця 2024 року окупанти запланували прийняти до цього формування кожну десяту дитину, яка проживає на півострові, - сказав Поночовний.

Керівник прокуратури розповів, що у Криму діє низка військово-патріотичних організацій. Серед цілей їхнього функціонування – «виростити покоління, здатне захищати російську вітчизну зі зброєю в руках». Усі протиправні дії окупантів там документуються та розслідуються прокуратурою автономії.

Також Поночовний звернув увагу і на незаконну депортацію дітей-сиріт з Криму, підкресливши, що прокуратура намагається встановити місцеперебування цих дітей.

Наразі ми намагаємося встановити місцезнаходження цих дітей та провести подальшу ідентифікацію, зокрема, завдяки технології штучного інтелекту. Це досить складне завдання. Проте ми продовжуємо працювати та інформувати про ці факти воєнних злочинів окупантів прокурора Міжнародного кримінального суду, – повідомив керівник прокуратури.

Як повідомляли QIRIM.News, окупанти звезли з новоокупованих територій України до Криму дітей у «Школу юних командирів».

Як повідомляли QIRIM.News, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна і Уповноваженої президента рф у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих районів України до рф.