Після війни ми знайдемо тих, хто "відкрив ворота" окупантам з Криму – міністр оборони Резніков

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
14 Серпня 2022, 18:54
Ярослава Саєнко
14 Серпня 2022, 18:54

Питання замінування та розмінування об'єктів належить до компетенції військового, а не цивільного керівництва. Після перемоги України у війні буде проведено розслідування щодо ситуації з мостом у Чонгарі, заявив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю УП.

Це питання обговорювалося на засіданні профільного парламентського комітету. Я був на ньому разом з генералом Залужним, нашим головнокомандувачем та начальником Генерального штабу генералом Шапталою. Наші військові дали наступне пояснення, що після перемоги буде проведено відповідне розслідування. І в разі встановлення фактів, що кимось із військових чи представників інших сил сектору безпеки та оборони було скоєно злочин, вони точно будуть притягнуті до відповідальності, - наголосив глава Міноборони.

Наразі стоїть завдання перемогти у війні і лише потім шукати винних у розмінуванні Чонгара та інших мостів на кримських перешийках.

Це питання військових, і вони самі зацікавлені у проведенні такого розслідування. І факти всі сьогодні збираються, фіксуються, у тому числі Службою безпеки, контррозвідкою. Ще раз повторюю: мала місце диверсія, чи мало місце шпигунство, мала місце провокація, чи безглузда недбалість когось - це точно не до цивільної частини влади, це питання до управління сектору безпеки та оборони. Тобто людей у погонах, які відповідали за цей напрямок, - зазначив Резніков.

При цьому міністр із посиланням на військових зазначив, що підрив мосту не зупинив би наступ ворога.

Там ще десять проходів є з Криму сушею, а не мостами! І тому підрив мосту не вплинув би на можливість росіян просунутися в цьому напрямку. Це відповідально сказав один із військових генералів, який зараз перебуває в політичній опозиції, я від нього це вперше почув, - додав глава Міноборони.

Нагадаємо, Генштаб відреагував на чутки про «незамінування» Чонгару біля адмінкордону з Кримом.