Північно-Кримський канал частково наповнюють водою. Ось такий він має вигляд зараз

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
21 Грудня 2018, 15:40
Здесь и далее фото: РИА Крым
Євген БерезовськийQHA
21 Грудня 2018, 15:40

Північно-Кримський канал (ПКК) частково наповнюється водою, оскільки "влада" Криму побудувала декілька гідротехнічних споруд, що дозволяють скидати в нього воду. Те, який має вигляд канал у грудні, можна дізнатися з репортажу РИА Крым.

За словами "заступника голови Держкомводгоспу" Криму Андрія Лісовського, з 270 кілометрів магістральної частини Північно-Кримського каналу зараз в роботі 50%. Це приблизно 140 кілометрів.

За пропозицією Держкомводгоспу в районі села Новоіванівка було зведено гідротехнічну споруду, це дало нам можливість скидати воду з Білогірського і Тайганського водосховищ у річку Біюк-Карасу, яку ми перенаправили у Північно-Кримський канал. У середині травня 2014 року вода почала закачуватимуться до Феодосійського водосховища. У 2015 році були запущені Ніжинський і Просторненський водозабори, і вода тимчасовими водоводами почала надходити до каналу.

Лісовський зазначив, що з 2014 року «влада» Криму почала використовувати канал і в зимовий період, хоча це не передбачено проектом.

Система повністю збережена і знаходиться у робочому стані. У разі якогось рішення з подачі води в найкоротші терміни проведемо усі підготовчі заходи. Я це гарантую. Так, під час пуску будуть певні втрати, але ніяких серйозних наслідків це не матиме.

Тим часом там, де канал входить з материкової України, він залишається «сухим».

За словами заступника директора філії «ДБУ РК Криммеліоводгосп» Антоніни Лісовської, на незадіяних ділянках йде поросль, хоча відповідні служби прибирають траву.

Раніше повідомлялося, що у 2019 році схід і центр Криму можуть відчути брак водного ресурсу.

Як заявив «голова Державного комітету з водного господарства і меліорації» Криму Ігор Вайль, через те, що 2018 і 2019 рр. — маловодні, очікувати великих паводків не доводиться.