Планую звернутися в МЗС та ОПУ, щоб піднімалося питання обміну політв’язнів – Зінкевич

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 17:28
Ліна Тимошина
24 Вересня 2021, 17:28

Депутатка ВРУ від фракції «Європейська солідарність» , медик-волонтер, доброволець Яна Зінкевич взяла під опіку політв'язнів Еміра-Усеїна Куку та Олега Приходька. Таким чином, вона доєдналася до кампанії "Депутате, допоможи бранцям Кремля». Про це Зінкевич розповіла в коментарі «Кримським новинам». Вона планує інформаційно висвітлювати все, що стосується стану  здоров’я, Еміра-Усеіна Куку та Олега Приходька, місця їхнього перебування, судових засідань.  

«Кожного місяця, принаймні, це інформування має відбуватися, в тому числі, і надання юридичної підтримки, за можливістю, та інших видів допомоги. А також контактувати з родинами та, за можливістю, їм допомагати», - розповіла Зінкевич.

 Депутатка і волонтерка повідомила, що звертатиметься до компетентних органів з вимогами поновити процес звільнення кримських бранців Кремля.

Найближчим часом планую звернення в МЗС та Офіс Президента з метою того, щоб знову піднімалося це питання обміну. Бо ми також маємо людей, які потенційно для Росії будуть корисними, яких вони хочуть забрати. І завдяки цьому ми зможемо звільняти наших», - наголосила вона.

 Зінкевич зауважила, що жодних чуток про можливі обміни вона давно не чула. На її думку, Росії це зараз невигідно, тому й процес гальмується.

«Думаю, що певне затишшя відбувається через те, що зараз фактично вже завершилося будівництво «Північного потоку». І Росії це зараз просто невигідно, вона у набагато сильнішій позиції. Часто вона використовує політв’язнів як розмінну монету, відповідно, їм зараз не вигідно. Тому що українська сторона завжди готова до обмінів, і нам є кого віддавати. Тут все залежить від Росії», - вважає Зінкевич.

На її думку, нині потрібно поповнювати обмінний фонд, щоб змусити Росію піти на обмін.

Найбільш логічно - це поповнення обмінного фонду нашої армії. І чим вищі посади матимуть люди, які будуть затримані, заарештовані або взяті в полон на передовій, тим більше шансів, що росіяни захочуть їх поміняти», - акцентувала Зінкевич.

Нагадаємо, кампанія "Депутате, допоможи бранцям Кремля!" ініційована Міжнародним громадським рухом за деокупацію Криму та Кримськотатарським Ресурсним Центром за підтримки Меджлісу Кримськотатарського народу. Як писали «Кримські новини», депутатка Верховної Ради від фракції «Голос» Соломія Бобровська взяла під політичну опіку двох політв’язнів з Криму: фігуранта ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Рефата Алімова, а також Галину Довгополу, яку звинувачують у «шпигунстві».

А депутат Верховної Ради від фракції «Європейська солідарність» Володимир Ар’єв у рамках кампанії взяв шефство над трьома фігурантами «справи Хізб ут-Тахрір», а саме фігурантом «першої сімферопольської групи» Рустемом Ісмаїловим, а також над фігурантами «білогірської групи» — Енвером і Різою Омеровими.