Подорожчали більш ніж у два рази. Чому в Криму так дорого коштують лимони?

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
16 Вересня 2021, 12:13
Асіф АлієвQHA
16 Вересня 2021, 12:13

У Криму в останньому місяці літа найсильніше подорожчали лимони.

Як повідомляє «Кримстат», ціна за місяць збільшилася на 60%.

Подорожчання торкнулося інших харчових продуктів: так ріпчаста цибуля, виросла в ціні більш ніж на 25%, картопля на 16,6%, часник і огірки подорожчали на 12,3% і 10% відповідно.

Агентство «Кримські новини» поговорило з одним з місцевих виробників лимонів, який пояснив причину зростання ціни цитрусових.

«Ціна лимона збільшилася в місцях роздрібної торгівлі ще більш ніж на 60%. Причин цього кілька. Перша це - сезонність. Річ у тому, що до кінця літа на овочевих базах закінчуються зібрані з минулого врожаю цитруси. Весь лимон, який ми бачимо на прилавках, зібраний з зимово-весняного врожаю. Весь цей час він закладається в холодильник і поступово збувається. Природно до моменту дефіциту ціна лимона дорожчає, тобто ми спостерігаємо сезонне підвищення.

Однак це незвичайне сезонне підвищення, як правило сезонне подорожчання буває на 25-30%. Друга причина - це витрати на транспортування цитрусів, збільшення витрат на пальне», - сказав місцевий бізнесмен Асан Аметов.

Також подорожчання, в межах 5%, за останній місяць літа торкнулося свіжих помідорів, яблук і апельсина, свинини та індичатини, а також зеленого чаю, варення, маргарину, майонезу, йогурту і манки.

Раніше «Кримські новини» повідомляли, як в окупованому Севастополі намагаються стримати підвищення ціни на хліб.