«Покликані морем»: в Одесі готуються зйомки фільму Сеітаблаєва про курсантів Інституту ВМС

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Жовтня 2021, 08:43
фото: ВМС ЗС України
Ліна Тимошина
18 Жовтня 2021, 08:43

Командувач Військово-морських сил ЗСУ контр-адмірал Олексій Неіжпапа підписав меморандум про співпрацю і підтримку українського фільму «Покликані морем», який зніматиме відомий український і кримськотатарський режисер Ахтем Сеітаблаєв разом з продюсером Михайлом Ухманом. Про це повідомляє ВМС на своїй сторінці у Фейсбук.

На зображенні може бути: 2 людини та люди стоять

За словами Неіжпапи, тема фільму - Військово-морські сили та події які відбувались у 2014 році в Криму. Адже важливо, щоб суспільство не забувало події минулого. Оскільки забувши їх, можна втратити майбутнє.

Ми маємо показати хто такий громадянин України. Це людина, яка вибирає служити своєму народові, не зважаючи ні на що. Це вибір справжнього патріота України і дуже важливо, щоб кожен громадянин нашої держави пам’ятав про це, - наголосив контр-адмірал Неіжпапа.

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та військова форма

Історія фільму про тих курсантів Академії військово-морських сил імені П.С. Нахімова, які в 2014 році не зрадили Україні і разом зі своїми викладачами вийшли на материк, отримали освіту і зараз стоять на захисті Батьківщини. У сценарії використані реальні історії українських військовослужбовців під час агресії російсько-окупаційних військ в Криму у 2014 році.

На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та у приміщенні

Режисер Ахтем Сеітаблаєв на зустрічі з курсантами Військово-морського інституту Одеської морської академії зазначив, що поведінка кожної людини - це результат того, які фільми вона дивиться, які книжки читає, які казки в дитинстві слухала від мами чи бабусі, який приклад їй показали батьки.

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

Тому так важливо розповідати про долі наших людей, що я і роблю. Цей фільм про наших хлопців, які показали своїми діями, що Україна сильна своїми людьми. Коли курсанти 20 березня 2014 року вийшли на плац академії в Севастополі і заспівали наш гімн - весь світ зрозумів, що ми не здамося, тому що у нас є такі люди, - сказав Сеітаблаєв.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, люди стоять та у приміщенні

Зазначається, що Ахтем Сеітаблаєв – є режисуром таких фільмів як «Хайтарма», «Кіборги», «Чужа молитва», «Захар Беркут», «Доброволець». Михайло Ухман встиг зробити фільми «Шлях поколінь» про українських захисників від УПА до наших днів, і документальний «Трохи нижче неба» - про кіборгів Донецького аеропорту.

У нашій країні потрібні фільми, які будуть збирати кінозали, які змусять говорити про себе в школі, університеті (...) Фільми, які будуть виховувати громадян України. Нам потрібно народне кіно, яке будуть любити в містах та селах, плакати і сміятися, - говорить про новий фільм Ухман.

Майбутня повнометражна стрічка поки має кілька робочих назв: «Не зрадити за мить» і «Покликані морем». Зйомки мають розпочатися навесні наступного року, велика частина з них пройде в Одесі.

Як писали QIRIM.News, режисер Ахтем Сеітаблаєв розповів про новий фільм за п'єсою Сенцова, про Крим та російську пропаганду.

Також Сеітаблаєв розповів про проблеми щодо деокупації Криму.