Поліція викрила конвоїра в’язниці «Ізоляція», який катував людей

Новини України та світу
Хельга Полтавка
04 Серпня 2021, 13:44
Хельга Полтавка
04 Серпня 2021, 13:44

Поліцейські Донецької області викрили конвоїра в’язниці «Ізоляція» у катуваннях і торгівлі людьми.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Нацполіції.

На початку 2017 року мешканець Донецька з корисливих мотивів вступив на службу до «министерства госбезопасности ДНР», що контролюється Росією. Найманця призначили на посаду конвоїра-охоронця в’язниці «Ізоляція», — пишуть у поліції.

Правоохоронці здобули докази того, що бойовик незаконно утримував у камерах місцевих мешканців, яких позбавили волі за проукраїнську позицію, застосовував фізичні та психологічні тортури, примушував до важкої праці.

36-річному донеччанину заочно оголосили підозру в участі у діяльності терористичної організації та незаконного воєнізованого формування, жорстокому поводженні з цивільним населенням і трудовій експлуатації полонених, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, станом на сьогодні заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни на «базі МДБ ДНР» на території «Ізоляції» 17 особам.

Як повідомляли «Кримські новини», у доповіді управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляється, що загальна кількість випадків затримань в ОРДЛО з 14 квітня 2014 року по 30 квітня 2021 року становить від 7900 до 8700 людей, з яких 15 жінок.

За даними Міністерства закордонних справ, на окупованій території Донбасу діє понад 160 таємних вʼязниць, в яких утримують понад 3,5 тисяч людей.