Політв'язень Асан Ахтемов 43 дня був у карантинній камері

Новини України та світу
Алла Трапезова
21 Жовтня 2021, 16:56
Алла Трапезова
21 Жовтня 2021, 16:56

Політв'язень Асан Ахтемов знаходиться в карантинній камері 43 день поспіль. Про це повідомив адвокат Айдер Азаматов, передає «Кримська правозахисна група».

Азаматов зазначив, що як правило, в такій камері арештанта утримують не більше 14 днів в той час, як Асан «б'є рекорд». Адвокат підкреслив, що утримання політв'язня в цій камері ніяк не пов'язане з карантином.

Асан поміняв свої свідчення у кримінальній справі, які були отримані шляхом катувань. Тепер з ним поводяться «належно». На мою думку, вже 43 дня на нього чинять моральний і психологічний тиск шляхом необґрунтованого утримання в карантинній камері, — підкреслив Азаматов.

Також адвокат розповів, що дружина передала Асану посилку ще 16 жовтня, проте продукти він так і не отримав. Зате йому видали два батона 2010 року випуску, покриті цвіллю.

Таке вже раніше було з Асаном, коли замість переданих йому рідними життєво важливих ліків, йому принесли одну пластинку якихось таблеток, — написав адвокат.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.

18 вересня окупанти посилили звинувачення політв'язню. Звинувачення перекваліфікували на більш тяжке за тією ж статтею, однак за частиною 2, статті 281 КК РФ ( «Диверсія, вчинена організованою групою осіб»). Дана частина кримінальної статті карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років.