Політв’язень з Бахчисараю Федоров потрапив до лікарні через спалах COVID-19 в СІЗО

Новини України та світу
Ірина Требунських
28 Липня 2021, 14:01
Олег Федоров
Ірина Требунських
28 Липня 2021, 14:01

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» з «другої бахчисарайської групи» Олег Федоров потрапив до лікарні через спалах COVID-19 в російському слідчому ізоляторі. Про це розповіла дружина політв’язня Ірина Федорова, передає «Кримська солідарність».

Як виявилося, Федорова і Ернеста Ібрагімова, яких утримують на території держави-окупанта, мали етапувати до Ростова-на-Дону з Краснодарська через Новоросійськ.

Під час перебування політв'язнів в Новоросійському СІЗО стався спалах COVID-19, багато ув'язнених були відправлені до лікарні. Федоров зараз перебуває в ній, а Ібрагімов все ще утримується в слідчому ізоляторі, але в іншій камері, — йдеться у повідомленні.

Також Федорова розповіла, що намагалася передати речі політв’язням, адже їх розмістили в камері з голими стінами. «Камера була тісна, спекотна, в ній не було зовсім нічого», — пояснила вона. Дружина політв’язня разом з сім’єю приїхала до міста Новоросійськ, щоб особисто передати хоча б вентилятор.

О 4:00 ранку 17 лютого в окупованому Криму силовики знову проводять незаконні масові обшуки в будинках кримських татар у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Радянському районі. Свідками обшуків і арештів стали 15 дітей.

Пізніше окупаційний «Київський районний суд» Сімферополя заарештував всіх затриманих 17 лютого кримчан: Ернеста Ібрагімова, Тимура ЯлкабоваЛенура СейдамєтоваАзамата Еюпова, Олега Федорова та Яшара Шихамєтова.

Як повідомляли «Кримські новини», «Верховний суд» в тимчасово окупованому Росією Криму розглядав апеляційну скаргу на постанову Київського «райсуду» про зміну запобіжного заходу Олегу Федорову і Ернесту Ібрагімову. Ібрагімова не відпустили на засідання, а Федорів мав брати участь у засіданні через відозв’язок зі карантинної камери СІЗО.