Політв'язень Газієв розповів, за що окупанти його «наказали» в СІЗО

Новини України та світу
Алла Трапезова
19 Жовтня 2021, 16:06
Фото: "Кримська солідарність"
Алла Трапезова
19 Жовтня 2021, 16:06

Генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський провів зустріч в СІЗО-5 з 61-річним політв'язнем Серветом Газієвим. Про це повідомляє «Кримська солідарність» на своїй сторінці в Facebook.

Відзначається, що це третя зустріч консула з політв'язнем з квітня.

Крім наслідків перенесеного влітку інсульту, який приніс йому асиметрію обличчя, оніміння ротової порожнини, постійні сльози в очах і погіршення загального стану, Газієв поскаржився також на оніміння руки і болі в хребті, що виникли внаслідок застосування до нього з боку невстановлених співробітників тюремної лікарні грубої фізичної сили, — розповів Малишевський.

Кримський татарин повідомив консулу, що його та інших пацієнтів МОТБ виводили для участі в незаконному голосуванні на федеральних виборах. Газієв просив цього не робити, з огляду на його конституційне право не голосувати. Однак після відмови його в присутності інших «виборців» піддали образам та погрозам.

Через два дні, за словами Газієва, пішла «розплата», коли чотири співробітники увірвалися в палату, «повалили, скрутили» його на ліжку, зігнувши так, щоб тримати за руки. Один з них стриг бороду (зі слів Газієва, «як стрижуть барана»), інший коліном здавлював йому спину, щоб не було опору.

Консул передав слова Газієва, що на його заклики зупинитися і не здійснювати свавілля, співробітники МОТБ не реагували, «працювали» мовчки, попередньо вимкнувши відеокамери. Порахувавши, що досить провчили кримського татарина, співробітники пішли і більше не з'являлись, щоб не бути впізнаними.

На цьому «покарання» не закінчилося, і по прибуттю незабаром після інциденту назад в СІЗО-5 Газієв був поміщений третім в камеру на 2-х людей, де довелося спати на підлозі два тижні, і лише перед візитом консула третій співкамерник був відселений.

Ця благородна літня людина після всього перенесеного на пропозицію написати заяву в правоохоронні органи відповіла відмовою, сказавши, що вважає, що рукоприкладство рядових співробітників було санкціоновано зверху і він не тримає зла, — поділився консул.

Газієв просив передати подяку всім, хто підтримує його.

Нагадаємо, генконсул Малишевський відвідав в ростовських СІЗО-1 і СІЗО-5 кримськотатарських політв'язнів, громадян України, які етаповані з Криму. Особливу увагу він приділив недавно прибулим в СІЗО, а також тим, чиє здоров'я серйозно підірване після 2,5 років ув'язнення.