Політв'язень Яцкін три місяці чекає на медичну допомогу після травми

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Січня 2021, 16:31
Хельга Полтавка
14 Січня 2021, 16:31

Адвокат Микола Полозов повідомив, що відвідав у московському СІЗО «Лефортово» політв'язня Івана Яцкіна, який поскаржився на стан здоров'я.

Про це правозахисник написав у Facebook.

За його словами, Яцкін скаржиться на біль у грудях – наслідки травми тримісячної давнини, тоді його навіть вивозили у міський травмпункт на рентген.

Однак, як видно, той знімок чи то втратили, чи то ще з ним щось трапилося, але досі не було повторного обстеження тюремним лікарем, вже зі знімком – під час першого обстеження лікар сказав, що знайде знімок і ще раз огляне. Мабуть, не знайшов, – написав Полозов.

Як зазначив адвокат, сам Яцкін вважає, що «у нього може бути тріщина в ребрі», оскільки біль не минає, і він би хотів отримати повторне обстеження.

Яцкін також повідомив про візит до нього членів громадської наглядової комісії, після чого його оглянув офтальмолог і виписав рецепт на окуляри для зору.

https://www.facebook.com/nikolay.polozov/posts/3730087503723285

Як повідомляли «Кримські новини», громадянин України і житель Криму Іван Яцкін був викрадений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово». Про те, що Яцкін затриманий, нікому не було відомо. Тільки наприкінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Увесь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиночній камері СІЗО «Лефортово».

Яцкіна звинувачують у тому, що він, діючи в інтересах України, нібито передавав державну таємницю РФ.