«Політв'язнів намагаються «зламати» і «підкорити» — адвокат Курбедінов про тиск на фігурантів «першої сімферопольської групи» «справи Хізб ут-Тахрір» у Башкирії

Новини
Ірина Требунських
17 Червня 2020, 13:36
Ірина Требунських
17 Червня 2020, 13:36

На фігурантів так званої «першої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Теймура Абдуллаєва і Айдера Саледінова чинять тиск у виправній колонії Башкортостану, РФ. Про це написав адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook.

Адвокат пояснив, що для тиску на політв’язнів у башкирській федеральній службі виконання покарань використовують накладення надуманих стягнень, тримання у нелюдських умовах штрафних ізоляторів та інших камер.

Адвокатський запит щодо причин тримання в штрафному ізоляторі та інших стягнень щодо Абдуллаєва і Саледінова ФСВП Башкирії проігнорувало, відмовившись надати інформацію та копії документів.

На меті маю оскаржити ці надумані стягнення. Не там спав, звертався на «ти» до співробітника, не робив зарядку — ось «страшні злочини», за які просто «ламають» людей і гублять їхнє здоров'я в башкирській ВК-2, — обурюється Курбедінов.

Правозахисник розповів, що направив відповідну заяву прокурору Республіки Башкортостан з вимогою притягнути начальника ФСВП РБ і начальника другої виправної колонії до адміністративної відповідальності за відмову в наданні інформації адвокату. Але прокуратура спустила заяву власне начальнику ФСВП РБ, щоб він сам себе покарав і притягнув до дисциплінарної відповідальності.

«Прокуратура і ФСВП Башкирії тепер будуть знаходитися під особливою і чуйною увагою нашої команди адвокатів та міжнародної спільноти», — підкреслив Курбедінов. Він уточнив, що у цій російській республіці тримають близько десятьох політв’язнів з окупованого Криму.

При полном попустительстве прокуратуры Республики Башкортостан и ФСИН Республики Башкортостан продолжаются незаконные...

Опубліковано Emil Kurbedinov Вівторок, 16 червня 2020 р.

Нагадаємо, що фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з «першої сімферопольської групи» заарештували у жовтні 2016 року.

Як повідомляло QHA media, трьох фігурантів «першої сімферопольської групи» Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова і Рустема Ісмаїлова, засуджених у справі «Хізб ут-Тахрір», етапували з ростовського СІЗО до в’язниці у Башкортостану у січні 2020 року. Про те, що бранців Кремля братів Теймура й Узеіра Абдуллаєвих етапували в Башкирію, стало відомо 19 лютого 2020 року.