Політв'язня Абдуллаєва поставили на профоблік. Йому загрожує смерть

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2021, 16:02
Фото: memohrc.org
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2021, 16:02

Політв'язень з Криму Узеїр Абдуллаєв поставлений на профоблік в колонії, як «порушник порядку».

Адміністрація виправної колонії-16 в місті Салават визнала кримського мусульманина «схильним до екстремізму, побіжу і нападу на співробітників ФСВП», поставивши його на профілактичний облік.

Про це «Кримської солідарності» розповіла мати Узеїра Діляра Абдуллаєва. Поспілкувавшись зі своїм сином через «Зону Телеком», Діляра з'ясувала, що Узеїра поставили на профілактичний облік.

Жінка вважає, що це було зроблено для того, щоб чинити тиск на Абдуллаєва.

«Можуть помістити в СУЗ (Суворі Умови змісту прим.ред) або ЕПКТ (Єдине приміщення камерного типу- найбільш сувора ізоляція злісних порушників), що моєму синові з цукровим діабетом, хворою ногою і хворобою крові смерті подібно», - висловилася Діляра.

Крім того, вона відзначає, що, коли була на прийомі у начальника колонії раніше, він відгукувався про Абдуллаєва виключно позитивно, називаючи його інтелігентним і високо ерудованою людиною, а також пообіцяв сприяти його умовно дострокового звільнення. Діляра готує скаргу про необґрунтований профоблік.

«Мій син ніколи не робив спроб втечі, я вважаю, що права мого сина порушені», - сказала вона.

Раніше, мати фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з так званої «сімферопольської групи» Теймура і Узеїра Абдуллаєвих Діляра Абдуллаєва вже вдруге провела одиночний пікет. 

Нагадаємо, Теймура Абдуллаєва визнали в російському суді нібито «організатором терористичної групи» («Хізб ут-Тахрір») та засудили до 16 років і 6 місяців позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму. Його брата Узеіра Абдуллаєва засудили до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Теймура і Узеіра Абдуллаєвих ще 10 лютого 2020 року вивезли у невідомому напрямку. Пізніше стало відомо, що братів Теймура і Узеіра Абдуллаєвих етапували в Башкирію.

Як повідомляли «Кримські новини», Теймура Абдуллаєва тривалий час безпідставно утримували у слідчому ізоляторі.