Політв'язня Сташевського етапували до Краснодарського краю

Новини України та світу
Анна Артемова
15 Вересня 2021, 22:03
Анна Артемова
15 Вересня 2021, 22:03

Засуджений до 6,5 років ув'язнення Віктор Сташевський прибув до виправної колонії №9 у місті Хадиженську Краснодарського краю. Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Сташевського звинуватили нібито в організації екстремістської діяльності. 31 травня 2019 слідчий ФСБ Андрєєв порушив проти нього кримінальну справу за частиною 1 статті 282.2 КК РФ. Сташевського звинуватили в пропаганді ідей Свідків Єгови, а також у проведенні зборів і релігійних виступів. Прокуратура вимагала 7 років позбавлення волі.

Суддя Гагарінського районного суду міста Севастополя Павло Крилло дав Сташевському 6,5 років колонії загального режиму. Апеляційний суд залишив вирок в силі.

Нагадаємо, 20 квітня 2017 року Верховний суд Російської Федерації визнав екстремістською діяльність "Управлінського центру Свідків Єгови в Росії". Його діяльність і діяльність всіх 395 відділень на території Росії була заборонена.

Тим часом, правозахисні організації України та Росії визнають Свідків Єгови політичними в'язнями. А 11 вересня під час візиту до Києва голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер розповіла про порушення прав людини в Криму і Севастополі. Особливу увагу вона приділила переслідуванню Свідків Єгови.