Політв'язню Газієву виповнилося 60 років: окупанти ігнорують його стан здоров'я

Новини України та світу
Хельга Полтавка
27 Травня 2021, 13:11
Хельга Полтавка
27 Травня 2021, 13:11

У четвер, 27 травня, фігуранту «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Сервету Газієву виповнилося 60 років, він перебуває у СІЗО №5 російського Ростова-на-Дону і потребує кваліфікованої медичної допомоги, повідомив правозахисник Микола Полозов.

Полозов зазначив, що з моменту арешту в березні 2019 року, Газієву, якого звинувачують у «тероризмі», кілька разів викликали «швидку допомогу» на судових засіданнях.

У Газієва проблеми зі здоров'ям. Йому регулярно викликають «швидку» до зали суду. Іноді, по кілька разів за засідання. Лікарі колють йому знеболююче і їдуть. Так триває другий рік, поки він перебуває в ув'язненні, — повідомив адвокат.

За словами Полозова, адвокат політв'язня Айдер Азаматов постійно звертається із заявами щодо надання медичної допомоги своєму підзахисному і проведення медичного огляду.

Востаннє на суді, 20 травня, його підзахисному стало настільки зле, що він не зміг самостійно вставати і фізично відчував збільшилася у розмірах печінки. Його сестра і адвокат боролися за госпіталізацію Газієва ще тоді, коли він перебував у Сімферопольському СІЗО.

Зараз він перебуває в СІЗО у Ростові-на-Дону. Йому жодного разу за цей час не надавалася кваліфікована медична допомога.

Більш того, йому навіть не поставили конкретний діагноз. Людина страждає регулярними болями в кишківнику, болями в серці. Його турбують болі в області нирок і печінки. Має стоматологічні проблеми. Левову частину з усіх захворювань він, природно, набув у в'язниці, — написав Полозов.

Адвокат додав, що Сервет Газієв потребує негайного обстеження і медичної допомоги.

Сервету Газиеву 60 лет. Он – один из фигурантов второго симферопольского «дела Хизб ут-Тахрир». С момента его ареста, в...

Posted by Nikolai Polozov on Wednesday, May 26, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», до цього суд у Ростові-на-Дону (Росія) відклав засідання: у Сервета Газієва стався напад під час транспортування до суду. Газієву ставало зле на засіданні в Ростові-на-Дону 13 травня. 30 березня йому також екстрено викликали «швидку допомогу» до суду.

Раніше керівник апарату російського Уповноваженого з прав людини в Ростовській області Володимир Некрасов надіслав звернення з приводу погіршення стану здоров'я Сервета Газієва з вимогою провести медобстеження.

Нагадаємо, українська омбудсменка Людмила Денісова звернулася до уповноваженої з прав людини Росії з вимогою відновити права Газієва, надати йому відповідну медичну допомогу і змінити запобіжний захід у зв'язку зі станом здоров'я.

27–28 березня 2019 року в кількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО у Ростовській області Росії в окупований Крим.