Політв'язню Саледінову сьогодні — 34 роки

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
21 Липня 2021, 13:00
Тетяна Нікішина
21 Липня 2021, 13:00

Політв'язню Айдеру Саледінову зі Строгановки тимчасово окупованого Росією Криму сьогодні виповнюється 34 роки.

Про це нагадує «Кримська солідарність».

У 2016 році він здійснив хадж (паломництво в Мекку) — обов'язковий обряд поклоніння для всіх мусульман.

Буквально за десять днів після його повернення з хаджу, 12 жовтня 2016 року, в будинку Саледінових відбувся незаконний обшук, після якого кримського татарина затримали. На сьогодні батько чотирьох дітей засуджений до 11,5 років колонії суворого режиму.

Переслідування наше вважаю політично мотивованим, незаконним. Підтвердження чому ми побачили: судове засідання, наше слідство, весь слідчий процес. Судовий процес показує, що в Росії немає такого поняття, як «закон» Конституції, не дотримуються ні договору, ні Конвенції. Але є такі поняття, як: «досвід», «практика», «експертів послухайте», які на підставі досвіду, якоїсь практики роблять свої висновки, які потім не можуть бути поставлені кимось під сумнів.

Також і судові справи, продовження строку — ми всюди бачимо, що присутня певна практика, де не працює закон. Вимагаю всіх звільнити і припинити подібне беззаконня щодо нас, — сказав Саледінов на «суді» 21 травня 2019 року.

Як повідомляли «Кримські новини», у тимчасово окупованому Росією Криму силовики чинили тиск на Фейрата Сайфуллаєва, якого у «справі Хізб ут-Тахрір» протримали за ґратами п’ять років. У його будинку силовики провели нещодавно обшук начебто в рамках справи щодо іншого кримського татарина Яшара Шихаметова. Російські окупаційні спецслужби під час допиту пригрозили колишньому фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір», змусивши «давати свідчення» проти Шихаметова.