Політична криза у Вірменії: президент звернувся до КС через звільнення начальника Генштабу

Новини України та світу
Хельга Полтавка
10 Березня 2021, 13:01
Хельга Полтавка
10 Березня 2021, 13:01

Сьогодні прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що начальник Генерального штабу Збройних сил Вірменії Онік Гаспарян з 10 березня вважається звільненим з посади силою закону. Президент Вірменії Армен Саркісян звернувся до Конституційного суду (КС) через таке рішення.

Про це повідомляє пресслужба адміністрації президента Вірменії.

У заяві йдеться, що Саркісян звернувся до КС з проханням визначити питання відповідності конституції закону «Про військову службу і статус військовослужбовця» від 15 листопада 2017 року.

Відзначається, що звернення до КС обумовлено існуючими у прикладній юриспруденції проблемами, які стали більш очевидними в результаті ініціативи прем'єра щодо звільнення начальника Генштабу із займаної посади.

Нікол Пашинян
Онік Гаспарян

Як зазначив президент, у КС в рамках закріплених законом повноважень є можливість провести всебічне дослідження цього питання і оголосити рішення.

Рішення Конституційного суду в цій заяві та можливих заходів можуть дуже серйозно вплинути на раніше ухвалені рішення, на нинішні й подальші процеси, що стосуються ситуації, що склалася, в контексті тлумачення і застосування закону, — зазначив Саркісян.

Президент Вірменії також висловив надію на те, що за можливості швидке ухвалення відповідного рішення приведе до правової визначеності та сприятиме врегулюванню нинішньої кризи.

Нагадаємо, політична криза у Вірменії загострилася 25 лютого. Генштаб Вірменії опублікував заяву з вимогою відставки прем’єра країни Нікола Пашиняна після його рішення звільнити першого заступника керівника Генштабу Тирана Хачатряна. Опозиція Вірменії, яка давно вимагає відставки Пашиняна після поразки Вірменії у війні в Карабаху, підтримала вимогу Генштабу.

Як повідомляли «Кримські новини», вночі 10 листопада війна у Нагірному Карабасі закінчилася. Лідери Азербайджану, Вірменії та Росії оприлюднили тристоронню угоду, де йшлося про припинення бойових дій, повернення Азербайджану окупованих районів, створення комунікацій і коридорів, які підводять риску в завершенні інтенсивних боїв.