Політику невизнання окупації Криму слід зміцнити – Науседа в ООН

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2021, 11:41
Ліна Тимошина
22 Вересня 2021, 11:41

На міжнародному рівні потрібно зміцнити політику невизнання окупації Криму Росією. Про це з трибуни 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН заявив президент Литви Гітанас Науседа.

Науседа зазначив, що сьомий рік світ спостерігає військову агресію проти України та окупацію Криму, що порушує міжнародне право. Та високо оцінив зусилля України тримати питання окупованого півострова на порядку денному, зокрема, й завдяки створенню Кримської платформи.

Сьомий рік ми спостерігаємо продовження військової агресії проти України, а також незаконну анексію та окупацію Криму. Ці дії порушують міжнародне право, положення Статуту Організації Об’єднаних Націй, а також положення Гельсінського заключного акту. Їх необхідно засудити на світовому рівні. Необхідно зміцнити політику невизнання окупації й анексії Криму і захистити права місцевого цивільного населення. Я високо оцінюю зусилля України утримати це питання на порядку денному шляхом створення міжнародної «Кримської платформи» , - наголосив Президент Литви.

Нагадаємо, Володимир Зеленський у Нью-Йорку взяв участь у відкритті 76-ї сесії ГА ООН. Глава держави виступить на загальних дебатах, також заплановані його зустрічі з лідерами інших держав та представниками міжнародних організацій. Крім того, Зеленський зустрінеться з представниками бізнесу та інвесторами, а також з українською громадою у США.

Також Зеленський обговорить з генсеком Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем збільшення участі ООН у підтримці територіальної цілісності України та «Кримської платформи».