«Полонені проходять через такі тортури, яких ми не бачили навіть за радянських часів», - Джемілєв про бранців Кремля

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Січня 2022, 14:31
Ліна Тимошина
12 Січня 2022, 14:31

Поки в Криму існуватиме окупаційний режим, захистити права людей там буде неможливо. Про це в коментарі QIRIM.News заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв під час візиту до Туреччини.

За його словами, дії України повинні бути спрямовані на те, щоб звільнити півострів від окупантів. Адже немає гарантій, що очільник Кремля навіть після обміну не посадить вдесятеро більше наших громадян.

Зараз там знаходиться близько 200 українських полонених, 90 з них – кримські татари, але їх кількість збільшується щодня. Полонені проходять через такі тортури, яких ми не бачили навіть за радянських часів. У порівнянні з радянським режимом, режим Путіна набагато гірший, його поведінка більш жорстока. Єдиний шлях тут — [витрачати - ред.] наші зусилля для деокупації, - наголосив Джемілєв.


Лідер кримських татар зауважив також, що слід вживати заходів для звільнення бранців із в’язниці. При цьому, він припустив, що в України вже немає людей, на яких можна обміняти політв'язнів.

Я казав це і самому Зеленському. Вже врятували, обміняли кількох наших людей, наших моряків. Ви віддали [на обмін - ред.] дуже важливих російських терористів. Але що ви робитимете завтра, коли вони почнуть садити в десять-сто разів більше наших громадян? У вас же вже не залишилося людей, яких можна було б обміняти на наших полонених. Такий метод не працює. Але, в будь-якому випадку, ми маємо робити все, що у наших руках, щоб їх врятувати, - розповів Джемілєв.

Як писали QIRIM.News, наразі Російська Федерація за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні. Про це у День українського політв’язня повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.