Полозов прогнозує тривалий процес у справі Джелялова та Ахтемових

Кримські татари
Анвар Деркач
19 Лютого 2022, 12:16
Фото з Facebook
Анвар Деркач
19 Лютого 2022, 12:16

Адвокат Микола Полозов прогнозує тривалий процес у справі Нарімана Джелялова та двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, яких звинувачують у скоєнні диверсії, незаконному обігу та контрабанді вибухових речовин.

Очевидно, на нас чекає важкий, можливо довгий процес, але цікавий процес. Хоча ми рзуміємо, чим він закінчиться, він має стати прикладом не процесу над кримськими татарами, а процесом над системою, яка зараз знущається з кримських татар, - сказав Полозов, передає "Кримська солідарність".

У суді інтереси обвинувачених представляють крім Полозова адвокати Еміне Авамілєва, Сафіє Шабанова, Рефат Юнус.

Головуює у процесі Віктор Зіньков, який судив заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

Я йому заявляв відвід, оскільки Наріман є першим заступником голови Меджлісу і цілком очевидно, що у судді може бути внутрішнє упередження щодо органів національного самоврядування та їхніх членів, - сказав Полозов.

Він додав, що відвід було відхилено. За його словами, у справі бере участь група прокурорів, двоє з яких раніше брали участь у судах над кримськими татарами. Зокрема це Анастасія Супряга та прокурор Лобов, який представляв звинувачення у справах проти голови Меджлісу Рефата Чубарова та директор телеканалу АТР Ленура Іслямова.

18 лютого у так званому Верховному "суді" Криму відбулися попередні слухання у справі політв'язнів Нарімана Джелялова та братів Ахтемових.

Як повідомляли QIRIM.News 28 грудня, перший заступник голови Меджлісу, політв'язень Наріман Джелялов та Асан і Азіз Ахтемови, а також їхні захисники підписали протокол про закінчення ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Нагадаємо, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків та затримали Джелялова, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джелялова та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району у Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялову окупаційна влада висунула підозру в «диверсії», зокрема в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 біля Перевального біля Сімферополя.