Політв'язнів Криму в колонії Салавата поставили на профоблік

Новини України та світу
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 13:06
Алла Трапезова
15 Вересня 2021, 13:06

Правозахисника Емір-Усеїна Куку та інших політв'язнів Криму поставили на профоблік через вбивство співробітника УФСІН в іншій російській колонії. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила дружина політв'язня Мер'єм Куку.

Вчора Емір-Усеїн зробив офіційний дзвінок по Зонателеком і сказав, що адміністрація колонії №16 міста Салават поставила його на профілактичний облік, як схильного до нападу на співробітників виправної установи. На питання – в зв'язку з чим поставили на облік, хіба він давав для цього привід, чи були з його боку образи, спроби нападу на співробітників – повідомили, що ніяких претензій особисто до нього немає. Просто рішенням керівництва ФСВП через вбивство в Курганської колонії всім ув'язненим за «205-ою статтею» дають смугу до особової справи, – розповіла Мер'єм.

За її словами, на профоблік поставили всіх кримських мусульман, що містяться в колонії №16.

Він побоюється, що за цим може послідувати реальна провокація з нібито нападом на працівників колонії, і нова судимість, – додала дружина політв'язня.

Крім того, профоблік може бути підставою для видворення в СУС або ЕПКТ. Таких засуджених конвоюють і перевозять з особливими заходами охорони, а також вони позбавляються шансів на дострокове звільнення і пом'якшення умов відбування покарання.

Нагадаємо, Емір-Усеїн Куку був затриманий 11 лютого 2016 року за звинуваченням в причетності до діяльності ісламської партії «Хізб ут-Тахрір». 12 листопада 2019 року відбулося заключне засідання «суду». Емір-Усеїн визнаний винним за 205.5 статтею КК РФ і засуджений до 12 років позбавлення волі. Він відбуває покарання в ІК-16 Салавата.