Померла Королева Великої Британії Єлизавета II

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Вересня 2022, 08:44
Ліна Тимошина
09 Вересня 2022, 08:44

8 вересня 2022 року на 97 році життя померла Королева Великої Британії Єлизавета II. Про це повідомила Королівська родина у Твіттер. Зазначається, що сталося це у замку Балморал у Шотландії.

Королева мирно померла у Балморалі сьогодні вдень. Король та королева-консорт залишаться у Балморалі цього вечора й повернуться до Лондона завтра, - йдеться у повідомленні.

За даними британських ЗМІ, напередодні зранку Єлизавету ІІ помістили під медичний нагляд у замку Балморал через занепокоєння лікарів станом її здоров’я. Туди вирушили члени Британської королівської родини.

Після смерті своєї матері престол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії отримав її старший син принц Чарльз. У повідомленні Букінгемського палацу він названий як Його Величність король.


Президент Володимир Зеленський у відеозверненні висловив співчуття королівській родині, усій Великій Британії та країнам Співдружності націй.

З глибоким сумом дізнався про смерть Її Величності Королеви Єлизавети ІІ. Важка втрата для всієї Європи, для світу. Від імені всього українського народу висловлюю співчуття королівській родині, усій Великій Британії та країнам Співдружності націй. Наші думки й молитви з вами, - сказав Зеленський.