Помста ФСБ. Слідство посилило звинувачення політв'язню Асану Ахтемову

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
18 Вересня 2021, 15:36
Асіф АлієвQHA
18 Вересня 2021, 15:36

Бранцю Кремля Асану Ахтемову перекваліфікували звинувачення в скоєнні диверсії (стаття, 281, частина 1) на більш тяжке обвинувачення за тією ж статтею, однак по часті 2, статті 281 КК РФ ( «Диверсія, вчинена організованою групою осіб»).

Дана частина кримінальної статті карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.

Про це ексклюзивно агентству «Кримським новинам» повідомив адвокат Ахтемова - Айдер Азаматов, який побачився зі своїм підзахисним сьогодні, 18 вересня.

Також Ахтемову пред'явлено обвинувачення за частиною 4 статті 222, прим.1 КК РФ («Незаконне придбання, зберігання вибухових речовин групою осіб», санкція статті передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі.

За словами адвоката, слідство пішло на цей крок після того, як його підзахисний заявив, що дані раніше свідчення він розповів під тортурами.

«Я вважаю, що це помста за те, що Асан поміняв свої свідчення не на користь слідства, а на користь захисту», - сказав він.

Асан Ахметов відмовився давати нові свідчення, пославшись на закон, який гарантує йому таке право (не свідчити проти себе), а також повідомив слідчому, що він не визнає провину в пред'явлених йому обвинуваченнях.

Ахтемов також повідомив адвокату, що свідчення, які поширили співробітники ФСБ і де кримський татарин кається були дані під тортурами.

«Він і надалі буде боротися за справедливість проти незаконного переслідування», - сказав адвокат.

Раніше стало відомо, що Київський районний «суд» Сімферополя оштрафував Зарему Ахтемова - мати Асана Ахтемова. Жінка вийшла до будівлі ФСБ в пошуках зниклого сина на наступний день після затримання.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провелиобшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз АхтемовіЕльдар Одаманов і Шевкет Усеїнов. Більше доби про їхню долю нічого не було відомо.

Пізніше братів Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинувативу причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.