Понад 30 тисяч дітей в окупованому Криму є членами «Юнармії», - Потапова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Травня 2023, 09:38
Фото: Facebook/ЦГП "Альменда"
Ліна Тимошина
24 Травня 2023, 09:38

Понад 30 тисяч дітей в окупованому Криму є членами руху "Юнармія". Загалом на півострові більше загонів "Юнармії", аніж шкіл.

Про це повідомила керівниця напрямку національної адвокації у сфері освіти ЦГП “Альменда” Валентина Потапова під час панельної дискусії “Деокупація і реінтеграція Криму: виклики у сфері освіти”, передає ЦГП “Альменда” у Facebook.

На зображенні може бути: 6 людей, люди навчаються та текст
Фото: Facebook/ЦГП "Альменда"

За її словами, мета системи знищення ідентичності в окупованому Криму - перетворити українських дітей на росіян.

Серед механізмів також є такі уроки, як “розмови про важливе”, спрямовані на викривлення історії, також воєнно-патріотичні табори, кадетські класи, понад 874 загони "Юнармії", членами якої є понад 30 000 дітей. На півострові більше загонів "Юнармії", аніж шкіл, - сказала Потапова.

Як повідомляли QIRIM.News, у березні 2023 року керівник прокуратури Автономної Республіки Крим і міста Севастополя Ігор Поночовний заявив, що до рядів «Юнармії» у Криму добровільно-примусово входять близько 29 тисяч дітей. До кінця 2024 року окупанти запланували прийняти до цього формування кожну десяту дитину, яка проживає на півострові.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна і Уповноваженої президента рф у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину - незаконній депортації та переміщенні дітей з окупованих районів України до рф.