Понад сотню кримінальних справ за "ухилення" кримчан від служби в ЗС РФ передали в суд окупанти цьогоріч - Сєдов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Жовтня 2021, 15:05
Ліна Тимошина
18 Жовтня 2021, 15:05

Понад сто кримінальних справ за "ухилення" кримчан від служби в Збройних Силах РФ передали в суд окупанти цього року. Про це на пресконференції повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов.

За його словами, ця кількість щороку зростає в геометричній прогресії.

Кількість справ, яка була передана до так званих «судів» на окупованій території до 2020 року, тобто 2014 -2019 роки, це 82 справи. Лише за 2020 рік було передано 81 справу, тобто стільки, скільки за попередні роки. І ми говорили про збільшення кількості справ, які були передані до суду. Станом на вересень 2021 року кількість таких справ за рік вже перевищує 100. Тобто кількість вже збільшилась. І якщо говорити, що чергова кампанія тільки почалася і така кількість буде зростати, то можна говорити, що щороку збільшення кількості справ, які передаються до так званих «судів», стосовно тих, хто ухиляється служити в Збройних силах Росії, росте в геометричній прогресії, - розповів аналітик.

При цьому Сєдов зауважив, що попри пандемію, РФ не зменшує кількість призовників.

Тобто, те, що РФ начебто якось намагається захистити мешканців Криму від ковіду, ніяк не впливає на кількість тих, кого призивають. І це є загроза для мешканців Криму - додатково заразитися під час таких зборів.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними Кримської правозахисної групи, у вересні зафіксовано 15 вироків за "ухиляння" від служби в армії щодо жителів окупованого Криму.