Попри санкції — німецькі фільтри Inge GmbH встановили в окупованому Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Липня 2021, 17:57
Ірина Требунських
20 Липня 2021, 17:57

Попри санкції Євросоюзу, які забороняють експорт до тимчасово окупованого Росією Криму, фільтри німецького виробництва потрапили на територію українського півострова. Це під час розслідування виявили литовські та українські журналісти, передають «Схеми».

Як виявилося, фільтраційне обладнання бренду Inge GmbH встановили на кримських електростанціях, а саме на Таврійській та Балаклавській. Обладнання з маркуванням Inge GmbH видно на кількох відео, які знімали окупанти на електростанціях.

У вільній економічній зоні, а саме Каунасі, розташована литовська фірма Run Engineering, власницею якої є Марина Кармишева. Саме ця фірма продала німецькі фільтраційні мембрани бренду Inge GmbH російській компанії «Воронеж-Аква». Також розслідувачі встановили, що Кармишева має тісні зв’язки з російським нафтовим гігантом «Роснефть», а через низку компаній — з кумом президента держави-агресора, народним депутатом Верховної Ради Віктором Медведчуком.

Німецька компанія Inge GmbH зареєстрована у місті Грайфенберг, а власником бізнесу є американська корпорація DuPont.

Співпрацюючи з клієнтом Run Engineering, компанія Inge GmbH ніколи не мала жодних відомостей і навіть жодних ознак того, що продукція, яка поставляється цьому замовнику, буде використовуватися не за вказаним замовником пунктом призначення, — йдеться у відповіді на журналістський запит.

Кіпрська компанія Кармишевої Nestan LTD володіє дочірнім підприємством Nestan Trading AG. Це підприємство торгує нафтопродуктами з підсанкційного Новошахтинського заводу нафтопродуктів, яким донедавна володіла паломниця і дружина Медведчука Оксана Марченко.

Нагадаємо, у 2017 році Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проєкту в російській Тамані, на територію окупованого Криму всупереч санкціям ЄС і заявив про припинення поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

1 жовтня 2018 року в Криму були запущені в експлуатацію перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, на яких встановлені турбіни німецької компанії Siemens. Німецька компанія Siemens прокоментувала інцидент щодо експорту до Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», 11 березня СБУ проводила обшуки в компанії Glusco через викриття масштабної оборудки з тіньової реалізації неякісних нафтопродуктів. За даними правоохоронців, орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 мільйонів гривень.