Поширення ідей «руського міра» серед кримчан: прокуратура АР Крим обвинувачує у колабораційній діяльності окупаційного «міністра»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
07 Грудня 2022, 13:12
Фото: пресслужба прокуратури АР Крим
Ліна Тимошина
07 Грудня 2022, 13:12

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя, у порядку спеціального досудового розслідування, скерувала до суду обвинувальний акт щодо окупаційного «міністра внутрішньої політики, інформації та зв’язку Республіки Крим».

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Його дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до десяти років позбавлення волі.

З моменту окупації українського півострова ЗС РФ у 2014 році, обвинувачений активно сприяв ворогу та обіймав різні керівні посади у незаконно створених органах на півострові. Цьогоріч, у квітні 2022 року, указом так званого глави Республіки Крим його було призначено «міністром внутрішньої політики, інформації та зв’язку РК», - йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що «міністр» відповідає за поширення ідей «руського міра» серед кримчан та дискредитацію діяльності органів державної влади України. Обвинувачений також організував передачу російської пропагандистської «літератури» для дітей з тоді ще окупованої Херсонщини.

Таким чином, обвинувачений добровільно обійняв посаду пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у незаконному органі державної влади на тимчасово окупованому півострові Крим, - додали у прокуратурі.