Посол Пристайко: Велика Британія надасть Україні ракети, що дозволять протистояти РФ на морі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
09 Лютого 2022, 10:00
Ліна Тимошина
09 Лютого 2022, 10:00

Україна отримає від Великої Британії ракетне озброєння для кораблів. Це дозволить "щось протиставити" росіянам у Чорному та Азовському морях. Про це в інтерв'ю Радіо НВ заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

Він зазначив, що Україна та Велика Британія вже підписали військові угоди на 1,7 млрд фунтів стерлінгів.

За словами Пристайка, угоди передбачають реалізацію чотирьох проєктів. Зокрема, йдеться про спорудження в Шотландії двох мінних тральників, які будуть переобладнані для потреб українських військових. А також будівництво кораблів на британських та українських верфях.

І це ракетне озброєння. Вперше наші Збройні сили отримають реальну зброю, ракети, які нам дозволять нарешті щось протиставити росіянам у Чорному та Азовському морях, – пояснив Пристайко.

Посол додав, що Велика Британія шукає для себе нових друзів. І на цю кандидатуру Україна підходить. Навіть попри "весь багаж проблем", який тягне за собою дружба з нашою державою. Насамперед, протистояння з РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, 1 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оголосив про створення нового альянсу Україна-Польща-Велика Британія, зазначивши, що ці країни мають усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку РФ.

Як повідомляли QIRIM.News 9 грудня, Україна та Велика Британія працюватимуть над підвищенням стійкості України у протистоянні триваючій агресії Росії на сході України. Про це йдеться у спільному комюніке України та Великої Британії за результатами підготовчого засідання українсько-британського Стратегічного діалогу, оприлюдненому МЗС України.